Baldone

Baldonieši var lepoties, ka pirms vairāk kā 2 gadsimtiem te radies un attīstījies pirmais balneoloģiskais kūrorts Baltijā. Mēs visi priecātos, ja Baldone reiz atgūtu savu reputāciju kā sakārtots ārstniecības kūrorts, bet kamēr tas nav noticis Baldonei ir ko likt vietā. Baldone ir daļa no Pierīgas „zaļajām plaušām”, kas ceļotāju pārsteidz ar gleznainām dabas ainavām. Baldones novads ir vislatviskākais no Pierīgas novadiem, un visbeidzot, Baldonē ir vieta, kur cilvēks var tikties ar kosmosu.

Pēdējos gados Baldones vārds kļuvis atpazīstamāks. To sekmējusi Riekstukalna straujā attīstība. Ar tik plašu ziemas prieku baudīšanas spektru, Riekstukalns, ārpus Rīgas, ir tuvākā ziemas atpūtas vieta rīdziniekiem. Nevar noliegt arī Riekstukalna observatorijas devumu Baldones vārda atpazīstamībā. Tur 1966. gadā uzstādīts Šmita sistēmas teleskops, kas ir 7. lielākais šāda tipa teleskops Eiropā, un viena no mazajām Saules sistēmas planētām ir nosaukta Baldones vārdā. Turklāt tā ir pirmā planēta, kura atklāta tieši Latvijā un ar šo teleskopu.

Bez jau aprakstītā Baldones apkārtnē ir daudz citu brīnumu. Vai Jūs esat redzējuši dūņu purvu? Vai zināt, ka Baldonē ir tāds pats sēravots kā Ķemeros? Vai atminaties, ka Baldonē no Rīgas reiz varēja nokļūt pa dzelzceļu? Vai esat redzējuši Lilliju ezera lillijas un peldējušies Kausezerā? Vai no Mežkalna esat skatījušies uz Rīgu?

Brauciet uz Baldoni jebkurā gadalaikā un izbaudiet visus labumus pēc kārtas!

Mēs lepojamies ar savu novadu un ļoti ceram, ka Baldone palīdzēs nomierināt arī Jūsu miesu un prātu pēc garām bezcerības stundām pilsētas birojā.

Šis ir tikai sākums. Baldone noteikti Jūs vēl pārsteigs ar labiem atpūtas piedāvājumiem.

Šobrīd norit darbi pie divām velo-kājnieku tūrisma trasēm, kuru sākums būs Baldones pilsētā. Top arī 2 orientēšanās poligoni, kur iegūt sākotnējo apmācību un pārbaudīt savas spējas varēs jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki.

Sekojiet jaunumiem (tos var saņemt arī piesakot savu e-pastu un norādot kādu tieši informāciju Jūs vēlētos saņemt). Vairāk par Baldoni lasiet www.baldone.lv sadaļā TŪRISMS.

         

Pieteikties jaunumiem par:
Izpētes ceļojumiem
Ceļojumiem mikrogrupā
Skolēnu braucieniem
Slēpošanas braucieniem
Lidojumiem